Exportfejlesztési pályázat ITC cégeknek
2017.03.06. 06:29
Megnyílt a GINOP-3.1.2-8.2.4-16 pályázat "Az Infokommunikációs ágazatban működő mikro-, kis- és középvállalkozások által előállított termékek és szolgáltatások piacosításának, nemzetközi piacokra való belépésének támogatása" címmel!
A tanácsadóink segítenek a pályázat megfelelő szakmai tartalomának elkészítésében, valamint a külföldi piacralépéshez szükséges felkészülésben.
A pályázat részletes kiírása ITT olvasható.
A pályázattal kapcsolatban az Ön kapcsolattartója a Vialtoban:
Keller Violetta
PÁLYÁZATI KIÍRÁS KIVONATA
1.1 A TÁMOGATÁS CÉLJA
Termékek és szolgáltatások piacosítása, és nemzetközi piacokra való belépése.
1.2 A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE
Vissza nem térítendő támogatás: 2 millió Ft – 40 millió Ft között
Kedvezményes kamatozású kölcsön (a továbbiakban: Kölcsön) 2,5 millió Ft – 50 millió Ft között a rendelkezésre álló forrás erejéig;
Támogatási előleg: a vissza nem térítendő támogatás legfeljebb 50%-ának megfelelő összeg, de legfeljebb 20 millió Ft.
A vissza nem térítendő támogatás és a kölcsön egyidejű igénybevétele kötelező!
1.3 KERETÖSSZEG
A Felhívás meghirdetésekor a támogatási programra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 10,1 milliárd Ft, amelyből vissza nem térítendő támogatás összege: 4,5 milliárd Ft, a kölcsön összege: 5,6 milliárd Ft.
A támogatott kérelmek várható száma: 200 db.
1.4 TÁMOGATHATÓ TEVÉKENYSÉGEK
Támogatás az alábbi (TEOR’08 lista) fejlesztendő tevékenységre irányulhat:
- 2620 Számítógép, perifériás egység gyártása
- 5821 Számítógépes játék kiadása
- 5829 Egyéb szoftverkiadás
- 6110 Vezetékes távközlés
- 6120 Vezeték nélküli távközlés
- 6130 Műholdas távközlés
- 6190 Egyéb távközlés
- 6201 Számítógépes programozás
- 6202 Információtechnológiai szaktanácsadás
- 6203 Számítógép-üzemeltetés
- 6209 Egyéb információ-technológiai szolgáltatás
- 6311 Adatfeldolgozási szolgáltatás
- 6312 Világháló-portáli szolgáltatás
- 6399 M.n.s. egyéb információs-szolgáltatás
1.4.1 Kötelezően megvalósítandó önállóan támogatható tevékenységek:
- Jelen pályázatban nem releváns.
1.4.2 Kötelezően megvalósítandó önállóan nem támogatható tevékenységek:
- Kötelezően előírt nyilvánosság biztosításának költsége
- Piaci információk beszerzése (piacelemzés, piacfelmérés, piackutatás, ügyféladatbázis igénybevétele)
1.4.3 Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek:
- IKT termékek és szolgáltatások ágazati specifikációja, testreszabása, továbbfejlesztése, tesztelése
- új IKT termék verziók és szolgáltatások kapcsán fejlesztői és tesztkörnyezet kialakítása, fejlesztői és felhasználói kézikönyvek elkészítése
- nemzetközi szakkiállításokon, konferenciákon, egyéb rendezvényeken (pl. termékbemutatókon, szoftverbemutatókon, B2B partnertalálkozókon) való részvétel
- piacra jutás támogatása (marketing tevékenységek, egyéb piacra jutáshoz kapcsolódó szolgáltatások igénybevétele)
- tanácsadás igénybevétele, beleértve a szoftver és IT szolgáltatás lokalizációt (fordítás és honosítás) és a külpiaci megjelenést lehetővé tevő online fejlesztést (pl.: több nyelven elérhető)
- szerzői jogi, szabadalmi és iparjogvédelmi dokumentáció honosítása g) külpiaci tevékenységért felelős, belföldön foglalkoztatott munkatárs(ak) tevékenysége.
1.5 MIT VÁLLALNAK A PÁLYÁZÓK?
- projektjük megvalósításával hozzájárulnak az infokommunikációs ágazat nemzetközi versenyképességének javulásához;
- projektjük megvalósításával hozzájárulnak a hazai szoftver és IT szolgáltatás szektor külpiaci megjelenésének növeléséhez;
- a kapott vissza nem térítendő támogatáson és kölcsönön felül önerőből finanszírozzák a projektet,
- a vissza nem térítendő támogatás vonatkozásában támogatói okiratot, illetve a kölcsönre vonatkozóan kölcsönszerződést kötnek,
- a fenntartási időszak végéig a projektet működtetik, valamint a kapott kölcsönt a kölcsönszerződésben foglalt feltételeknek megfelelően törlesztik
A támogatási kérelmet benyújtó vállalja, hogy a kapott támogatás révén legalább a projekthez igénybe vett vissza nem térítendő támogatás összegével megegyező növekménnyel növeli nettó értékesítési árbevételét a támogatási kérelem beadása előtti utolsó lezárt üzleti év nettó értékesítési árbevételéhez képest a fenntartási időszak 2. évének végéig.
A támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a piacra juttatni kívánt termék/szolgáltatás tekintetében a megcélozni kívánt országra vonatkozó piackutatást végez a projekt keretében külföldön megvalósuló tevékenységet (kiállítás, vásár, cégbemutató) megelőzően.
Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. cégadatbázisában regisztrál a projekt befejezéséig.
A projekt fizikai befejezésének időpontjától és a fenntartási időszak alatt folyamatosan rendelkezik saját domainnel és honlappal, amelyen van idegen nyelvű tájékoztatás is legalább a vállalkozás tevékenységéről és elérhetőségeiről.
A projekt megvalósítása során legalább 1 mérföldkövet szükséges tervezni. Az utolsó mérföldkövet a projekt fizikai befejezésének várható időpontjára szükséges megtervezni.
1.6 A PROJEKT MEGKEZDÉSE
Támogatás a támogatási kérelem benyújtását megelőzően megkezdett projekthez nem igényelhető.
1.7 PROJEKT IDŐTARTAMA
A projekt fizikai befejezésére a projekt megkezdését, vagy amennyiben a projekt a támogatói okirat aláírásáig nem kezdődött meg, a támogatói okirat aláírását követően legfeljebb 24 hónap áll rendelkezésre.
1.8 PÉNZÜGYI ELSZÁMOLÁS BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE
A pályázat pénzügyi elszámolás (záró kifizetési igénylés) benyújtásának határideje a fizikai befejezést követő 90 nap, de legkésőbb 2019. szeptember 30. A két időpont közül a korábbi az irányadó.
1.9 KÖLCSÖN FOLYÓSÍTÁSÁNAK HATÁRIDEJE
A kölcsön folyósítására (beleértve a záró kifizetés igénylés keretében folyósított kölcsönösszeget is) csak a rendelkezésre tartási időszak alatt van lehetőség.
A rendelkezésre tartási időszak legkésőbbi időpontja a fizikai befejezés határidejétől számított maximum 12 hónap, de nem lehet több mint szerződés hatályba lépésétől számított maximum 36 hónap. A projekt keretében utoljára 2020. szeptember 30-án lehet kifizetést teljesíteni a Kedvezményezettnek.
1.10 TÖRLESZTÉS
Tőketartozás: A tőketartozás törlesztését a türelmi idő lejártát követően meg kell kezdeni. A türelmi idő a rendelkezésre tartás végétől számított maximum 6 hónap, de maximum a szerződéskötéstől számított 42 hónap.
Kamat: A kamatfizetés tekintetében türelmi idő nincs. A kamatfizetés első napja azon naptári hónapot követő hónap 25. napja, amelyben az első folyósítás megtörténik.
1.11 PROJEKT HELYSZÍNE:
A projekt megvalósulásának helyszíne a támogatást igénylő bejegyzett magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet.
- A megvalósulási helynek a támogatási kérelem benyújtásáig kell bejegyzésre kerülnie.
- A Felhívásra csak a kevésbé fejlett régiók területén megvalósítani tervezett projektekre nyújthatók be támogatási kérelmek. A projekt több helyszínen is megvalósítható, de ebben az esetben is minden megvalósítási helyszínnek a kevésbé fejlett (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl, Közép-Dunántúl) régiókban kell lennie
- Nem támogathatóak a Közép-Magyarországi Régió területén megvalósuló projektek.
Igazolására szolgáló dokumentumok többek között:
- iparűzési adó bevallás és fizetésigazolás,
- engedélyköteles tevékenység esetén hatósági engedélyek megléte,
- közüzemi számla (önmagában a rendelkezésre állási díj vagy alapdíj megfizetése nem elegendő).
A munkaszerződésnek és vagy munkaköri leírásnak a munkavégzés helyét minden esetben tartalmaznia kell.
1.12 BIZTOSÍTÉKOK:
Vissza nem térítendő támogatás esetében:
- garanciavállaló nyilatkozat,
- ingatlan jelzálogjog,
- garanciaszervezet által vállalt kezesség,
- biztosítási szerződés alapján kiállított – készfizető kezességvállalást tartalmazó – kötelezvény.
A biztosítéki értéknek fedeznie kell legalább a kifizetési igénylésben igényelt, továbbá a már kifizetett támogatás (beleértve az előleget is) együttes összegét.
Nem köteles biztosítékot nyújtani kérelemre az a kedvezményezett, amely rendelkezik legalább egy lezárt, teljes (12 naptári hónapot jelentő) üzleti évvel, és a támogatási kérelem benyújtásakor szerepel az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 178. § 32. pontja szerint közzétett köztartozásmentes adózói adatbázisban.
Az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság a kölcsön vonatkozásában a vissza nem térítendő támogatásoktól eltérő biztosítékot írhat elő és üzleti tervet kérhet a kedvezményezettől a 1018/2016 (I.22.) Korm. határozat alapján.
1.13 ÖNERŐ
A támogatást igénylőnek legalább a projekt összköltségének az igényelt támogatási összeggel csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie. Az önerő saját forrásból és az államháztartás alrendszereiből származó egyéb támogatásból állhat.
Saját forrásnak a Kedvezményezett által a projekthez igénybevett állami támogatást, valamint az Európai Unió intézményei, ügynökségei, közös vállalkozásai vagy más szervei által központilag kezelt, a tagállam ellenőrzése alá sem közvetlenül, sem közvetve nem tartozó uniós finanszírozást nem tartalmazó forrás minősül. A saját forrás minimálisan elvárt mértéke a projekt elszámolható költségének legalább 10%-a.
A támogatást igénylőnek legalább a projekt elszámolható összköltségének 10%-át kitevő igazolt saját forrással kell rendelkeznie, a kis- és középvállalkozás részére tanácsadáshoz nyújtott támogatás és a kis- és középvállalkozás vásáron való részvételéhez nyújtott támogatás esetében a támogatási intenzitás nem haladhatja meg az elszámolható költségek 50%-át. Mivel a kölcsön állami támogatásnak minősül, támogatástartalma egybeszámítandó a Felhívás keretében nyújtott vissza nem térítendő támogatás támogatástartalmával.
1.14 TÁMOGATÁST IGÉNYLHET AZ A VÁLLALKOZÁS, AMELY
- mikro-, kis- és középvállalkozásnak minősül
- amely rendelkezik legalább két lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel,
- árbevétele legalább 50%-a infokommunikációs tevékenységből (lásd TEÁOR’08 lista az 1.4-es pontban) származott
- amely éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt,
- amely a kevésbé fejlett régiókban székhellyel, fiókteleppel vagy telephellyel rendelkezik (és ott legalább egy fő állandó foglalkoztatottat legkésőbb a projekt megkezdésétől alkalmaz)
gazdálkodási formakód szerint:
- Korlátolt felelősségű társaság
- Részvénytársaság
- Közkereseti társaság
- Betéti társaság
- Európai részvénytársaság (SE)
- Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
Jelen Felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség
1.15 TÁMOGATÁSBAN NEM RÉSZESÍTHETŐK KÖRE
Az ÁÚF 2. „Kizáró okok” c. fejezetben felsoroltakon túl, az alábbi szempontok bármelyikének teljesülése esetén nem nyújtható támogatás azon támogatást igénylő részére:
- amely olyan projektet kíván megvalósítani, amelynek tartalma a Felhívásban megfogalmazott célokkal nincs összhangban;
- amelynek a saját tőkéje a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján negatív,
- amelynek a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján a saját tőkéje a törzstőke (alaptőke) jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent,
- amely jelen projektjének elszámolható összköltsége meghaladja a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételének 50%-át;
- amellyel szemben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), illetve az elődszervezete az APEH által indított végrehajtási eljárás van folyamatban a támogatási kérelem benyújtásának időpontjában;
- mellyel szemben a bíróság jogerősen büntetőjogi intézkedésként tevékenysége korlátozását rendelte el;
- amely tulajdonosával, tagjával illetve részvényesével vagy amely vállalkozás általános vezetését ellátó szerv tagjával vagy egyszemélyi vezetőjével vagy a gazdasági társaság felügyelőbizottságának tagjával szemben a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 52-54. § szerinti foglakozástól eltiltás büntetést rendelt el a bíróság jogerős ítéletével;
- amely az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 48/B. § (1), vagy más jogszabály értelmében nem részesülhet támogatásban;
- amely a 2007-2013 közötti programozási időszakban jogosulatlan forrásfelhasználásnak minősített szabálytalan forrásfelhasználás(oka)t valósított meg és az abból (azokból) eredő visszafizetési kötelezettségének nem, vagy nem teljes körűen tett eleget,
- amely vagy amely kapcsolt vállalkozása szerepel a 100 millió Ft feletti adótartozással rendelkezők adatbázisában,
- amely vagy amely kapcsolt vállalkozása szerepel a 100 millió Ft feletti adóhiánnyal rendelkezők adatbázisában,
- amelynek kockázatvállalási szerződésből (hitel, kölcsön, pénzügyi lízing, pénzügyi intézményi garancia stb.) eredő lejárt tartozása van,
- amelynek természetes személy kezese illetve az egyéb biztosítékot nyújtó természetes személy adósként, adóstársként, illetve egyéb kötelezettként adósságrendezési eljárás hatálya alatt áll,
- kaszinók és annak megfelelő vállalkozások;
- online szerencsejátékok és online kaszinók;
- amely, vagy amelynek a Szerződés 107. és 108. cikke alkalmazásában bizonyos támogatási kategóriáknak a belsőpiaccal összeegyeztethetőnek nyilvánításáról szóló 651/2014/EU bizottsági rendelet (HL L 187., 2014.6.26., 1. o.) (a továbbiakban 651/2014 EU bizottsági rendelet) 1. sz. melléklete alapján meghatározott partner- vagy kapcsolt vállalkozása ezen Felhívás keretében, adott naptári évben már részesült támogatásban;
- amely mezőgazdasági termelőnek minősül, azaz olyan természetes vagy jogi személy, amelynek a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott, legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételének, vagy egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevételének legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származik;
- amely a GINOP-1.3.1-15 konstrukció kapcsán pozitív támogatási döntéssel rendelkezik;
- amely jogszabályban vagy a támogatói okirat kiadásának vagy a támogatási szerződés, valamint a kölcsönszerződés megkötésének feltételeként meghatározott nyilatkozatokat nem teszi meg, dokumentumokat nem nyújtja be vagy a megtett nyilatkozatát visszavonja;
- amely gazdasági társaság és az ezen gazdasági társaság többségi tulajdonosának többségi tulajdonában álló más gazdasági társaság (végső) kedvezményezett a 2007-2013 közötti programozási időszakban az európai uniós társfinanszírozású projektjének megvalósítása során a támogatási szerződésben (illetve a végső kedvezményezettel kötött szerződésben vagy a kezességvállalói nyilatkozatban) rögzített ütemezéshez képest felmerült késedelmét nem dolgozta le, amíg e késedelem fennáll;
- mely vállalkozás esetében a www.szechenyi2020.hu weboldalon található „Általános tájékoztatás 1. Kizáró okok” című pontjában foglaltak valamelyike fennáll.
Nem részesíthetők támogatásban az alábbi vállalkozások, illetve nem nyújthatók az alábbi célú támogatások:
- nehéz helyzetben lévő vállalkozásnak;
- az importtermékekkel szemben hazai termékek felhasználásához kötött támogatás;
- harmadik országokba vagy az európai uniós tagállamokba irányuló exporttal kapcsolatos tevékenységekhez, nevezetesen az exportált mennyiségekhez, az értékesítési hálózat kialakításához és működtetéséhez vagy az exporttevékenységgel összefüggésben felmerülő egyéb folyó kiadásokhoz közvetlenül kapcsolódó támogatás;
- a halászati és akvakultúra-termékek piacának közös szervezéséről, az 1184/2006/EK és az 1224/2009/EK tanácsi rendelet módosításáról, valamint a 104/2000/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló, 2013. december 11-i 1379/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet hatálya alá tartozó halászati és akvakultúra-ágazatban nyújtott támogatás;
- a mezőgazdasági termékek feldolgozásának és forgalmazásának ágazatában,
- amennyiben a támogatás összege az elsődleges termelőktől beszerzett vagy az érintett vállalkozások által forgalomba hozott ilyen termékek ára vagy mennyisége alapján kerül rögzítésre; vagy
- amennyiben a támogatás feltétele, hogy azt teljesen vagy részben továbbítsák az elsődleges termelőknek;
- az elsődleges mezőgazdasági termelés (a termőföld és az állattenyésztés EUMSZ I. mellékletében felsorolt termékeinek termelése az ilyen termékek jellegét megváltoztató további műveletek nélkül) ágazatában nyújtott támogatás;
- támogatás olyan feltétellel, amely az európai uniós jog megsértését eredményezi.
Az 1407/2013/EU bizottsági rendelet alapján továbbá nem részesíthetők támogatásban az alábbi vállalkozások, illetve nem nyújthatók az alábbi célú támogatások:
- közúti kereskedelmi árufuvarozást ellenszolgáltatás fejében végző vállalkozások számára teherszállító járművek megvásárlására. Nem tekinthető árufuvarozási szolgáltatásnak az olyan integrált szolgáltatás nyújtása, amelyben a tényleges szállítás csupán egy elemet képvisel: ilyenek például a költöztetési, postai vagy futárszolgáltatás, illetve a hulladékgyűjtési és feldolgozási szolgáltatások;
- ha a vállalkozás fizetésképtelenségi eljárás hatálya alá tartozik, vagy a rá vonatkozó nemzeti jog azon feltételeinek felel meg, amelyek alapján hitelezői kérelmére kollektív fizetésképtelenségi eljárás hatálya alá vonható.
A 651/2014/EU bizottsági rendelet alapján továbbá nem nyújthatók az alábbi célú támogatások:
- a 2010/787/EU tanácsi határozat hatálya alá tartozó, versenyképtelen szénbányák bezárását elősegítő támogatás;
- azon szervezet részére, amely az Európai Bizottság európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatás visszafizetésére kötelező határozatának nem tett eleget;
1.16 A TÁMOGATÁSI KÉRELEM BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE
A támogatási kérelmek benyújtása 2017. február 2-től 2019. február 2-ig lehetséges. A támogatási kérelem benyújtásának módja online benyújtás, elektronikus kitöltő programon keresztül.
A vissza nem térítendő támogatás és a kölcsön együttesen, közös támogatási kérelem benyújtásával igényelhető.
1.17 KIVÁLASZTÁSI ELJÁRÁSREND
A támogatási kérelmek egyszerűsített kiválasztási eljárásrend alapján kerülnek kiválasztásra, a döntés folyamatos elbírálással történik.
A beérkező támogatási kérelmek a kölcsön rész vonatkozásában az MFB által alkalmazott hitelbírálati eljárás keretében kerülnek kiválasztásra.
Kombinált termék esetében támogatásra az a támogatási kérelem jogosult, amely mind a vissza nem térítendő támogatás, mind a kölcsön tekintetében támogató döntéssel rendelkezik!
1.18 A PROJEKT MAXIMÁLIS ELSZÁMOLHATÓ ÖSSZKÖLTSÉGE:
Jelen Felhívás keretében a projekt elszámolható összköltsége – visszatérítendő, a vissza nem térítendő támogatás és önerő együttesen – legfeljebb 300 millió Ft lehet, de nem lehet több, mint a támogatást igénylőnek a támogatási kérelem benyújtását megelőző teljes lezárt üzleti év árbevételének 50%-a.
1.19 A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE:
1.19.1 A vissza nem térítendő támogatás összege:
Legutóbbi lezárt teljes üzleti évben összes nettó értékesítési árbevételen belül 10% alatti arányú exportárbevétellel rendelkező támogatást igénylők esetében minimum 2 millió Ft, maximum 25 millió Ft lehet.
Legutóbbi lezárt teljes üzleti évben összes nettó értékesítési árbevételen belül 10% vagy a feletti arányú exportárbevétellel rendelkező támogatást igénylők esetében minimum 2 millió Ft, maximum 40 millió Ft lehet.
A vissza nem térítendő támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 40 %-a lehet.
1.19.2 A kölcsön
1.19.2.1 Összege
Legutóbbi lezárt teljes üzleti évben összes nettó értékesítési árbevételen belül 10% alatti arányú exportárbevétellel rendelkező támogatást igénylők esetében minimum 2,5 millió Ft, maximum 32 millió Ft lehet.
Legutóbbi lezárt teljes üzleti évben összes nettó értékesítési árbevételen belül 10% és a feletti arányú exportárbevétellel rendelkező támogatást igénylők esetében minimum 2,5 millió Ft, maximum 50 millió Ft lehet.
A kölcsön mértéke az összes elszámolható költség 50%-a lehet.
A visszatérítendő támogatás összege meg kell, hogy haladhatja a vissza nem térítendő támogatás összegét!
1.19.2.2 Kölcsön kondíciói:
Kamat: 1%
Kezelési költség: 0
Rendelkezésre tartási jutalék: 0
Előtörlesztési díj: 0
A hitelkérelem bírálatával, a Kölcsönszerződés megkötésével és az MFB Zrt. által kezdeményezett módosításával, valamint a Kölcsön folyósításával összefüggésben nem számítható fel díj, kivéve az, amely harmadik felet illet (pl. értékbecslői, közjegyzői díj).
1.19.2.3 A kölcsön futamideje:
A kölcsönszerződés megkötésétől számított legfeljebb 8 év, amely az esetleges türelmi és rendelkezésre tartási idővel együtt értendő.
1.19.2.4 Rendelkezésre tartási idő:
A projekt fizikai befejezésétől számított legfeljebb 12 hónap, de nem lehet több, mint a Kölcsönszerződés megkötésétől számított legfeljebb 36 hónap.
1.19.2.5 Türelmi idő:
A rendelkezésre tartás végétől számított maximum 6 hónap, de maximum a Szerződéskötéstől számított 42 hónap.
1.19.3 Előleg:
Vissza nem térítendő támogatás vonatkozásában igénybe vehető támogatási előleg maximális mértéke a megítélt vissza nem térítendő támogatás 50%-a, de legfeljebb 20 millió Ft.
1.20 ELSZÁMOLHATÓ KÖLTSÉGEK:
1.20.1 Szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei
1.20.1.1 Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó bérleti díjak
- kiállító helyiség bérleti díja (beépített és beépítetlen területre egyaránt vonatkozóan).
- Egyéb szolgáltatási költségek területdíjhoz kapcsolódó egyéb kötelező költségek (pl. AUMA, kötelező biztosítás)
1.20.1.2 Egyéb szolgáltatási költségek
- kiállító helyiség, stand felállításával és működtetésével kapcsolatos költségek (pl. személyzeti belépők építés és bontás idejére, behajtási engedélyek építés és bontás idején a kiállítás területére, áramfogyasztás stb.),
- kötelező regisztráció/katalógusbeiktatás költsége,
- a kiállításon való részvételhez kapcsolódó szórólapok, prospektusok költsége, információs stand designjának kialakítási költsége,
- grafikai tervezési, formatervezési és fordítási költségek (a nem terjesztési célból készülő marketingeszközökhöz, arculati elemekhez és a honlap fejlesztéshez kapcsolódóan)
- szakkiállításhoz kapcsolódóan tolmács igénybevétele,
1.20.1.3 Marketing, kommunikációs szolgáltatások költségei (az összes elszámolható költség legfeljebb 25%-át teheti ki)
- social media használatának marketing költsége,
- egyes marketing eszközök meghatározott költségei, nyomdai úton előállított idegen nyelvű információs anyagok, elektronikus adathordozók, egyéb szóróanyagok gyártása.
- külföldi vagy hazai, külföldre (is) szakosodott, ottani referenciával bíró PR ügynökség díja, külföldi social media kampány költsége
- média-megjelenések, sajtóhirdetések, reklámkampányok költsége
- marketing- és külpiacra lépési stratégia kidolgozásának költsége
1.20.1.4 Egyéb szakértői szolgáltatási költségek
- Tanácsadás igénybevétele (külső szakértő szervezet által nyújtott, a kedvezményezett termékeinek és szolgáltatásainak továbbfejlesztéséhez, a külpiaci tevékenységhez kapcsolódó marketing és üzleti tanácsadási szolgáltatás díja, amely nem lehet időszakos vagy folyamatosan visszatérő tevékenység, illetve nem kapcsolódhat a vállalkozás szokásos működési költségeihez (pl. folyamatos adótanácsadáshoz, rendszeres jogi szolgáltatáshoz). (Az összes elszámolható költség legfeljebb 15%-át teheti ki, valamint maximálisan nettó 96.000 Ft/embernap összeg számolható el rá).
- Piackutatás, piaci információk beszerzéséhez kapcsolódó szakértői és tanulmánykészítési szolgáltatás igénybevétele (legfeljebb 3 000 000 Ft értékben, az összes elszámolható költség legfeljebb 20%-át teheti ki)
- Ügyféladatbázis vásárláshoz kapcsolódó szolgáltatás díja (az összes elszámolható költség legfeljebb 5%-át teheti ki)
- Szervezett üzleti partnerkeresésben való részvétel szolgáltatási díja (az összes elszámolható költség legfeljebb 10%-át teheti ki)
- Szoftver és IT szolgáltatás lokalizációhoz kapcsolódó szolgáltatás igénybevétele (pl. fordítási, jogi, honosítási, számviteli szolgáltatási típusú költségek) (az összes elszámolható költség legfeljebb 10%-át teheti ki, max. nettó 96.000 Ft/embernap számolható el)
1.20.1.5 Műszaki jellegű szolgáltatások költsége
- Meglévő és új honlap fejlesztési költségei (maximum 500.000.- Ft értékig, kivéve webáruház költségei)
- (amennyiben szükséges) domain név regisztráció és a hozzá tartozó webtárhely egyszeri díjának elszámolása (maximum 100.000.-Ft értékig)
1.20.2 Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem támogatható tevékenységek költsége
A kötelezően megvalósítandó nyilvánosság biztosításának költségei nem haladhatják meg a projekt összes elszámolható költségének a 0,5%-át.
1.20.3 Beruházási költségek
1.20.3.1 Immateriális javak beszerzésének költsége
- Online megjelenéshez szükséges immateriális javak (pl. szoftverlicenc-ek, kivéve webáruház) bekerülési értéke
- Szerzői jogi, szabadalmi és iparjogvédelmi dokumentáció honosítása (kizárólag a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala SZTNH díjai számolhatók el)
- Továbbá kizárólag a Felhívás Választható, önállóan nem támogatható tevékenységekhez kapcsolódóan: Szükséges licencek beszerzési, bővítési költsége
1.20.4 Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei
1.20.4.1 Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó személyi jellegű ráfordítás
- külpiaci tevékenységért felelős, belföldön foglalkoztatott munkatárs(ak) bérköltsége
- Továbbá kizárólag a Felhívás Választható, önállóan nem támogatható tevékenységekhez kapcsolódóan: A termékek és szolgáltatások piaci továbbfejlesztését végző fejlesztő és tesztelő munkatársak bérköltsége
- 1. és 2. tételhez kapcsolódó, a hatályos jogszabályok szerinti, munkáltatót terhelő adók és járulékok.
Csak olyan munkavállalók szakmai bérköltsége elszámolhatók a projektben, amelyek a megvalósításként megjelölt székhelyen, telephelyen vagy fióktelepen vannak vagy lesznek foglalkoztatva.
A szakmai megvalósításhoz kapcsolódó személyi jellegű ráfordítások az összes elszámolható költség legfeljebb 20%-át tehetik ki.
1.20.4.2 Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó útiköltség, kiküldetési költség (csak külföldi kiküldetés esetén)
- szakmai kiállításra, konferenciára, egyéb rendezvényre történő utazás költségei (legfeljebb három fő részére),
- szállásköltség (legfeljebb bruttó 150 EUR/fő/éj értékben, legfeljebb három fő részére, a kiállítási napok száma + 3, de legfeljebb 9 éjszakára)
Mivel a támogatást igénylő támogatásból megvalósuló beszerzése alapján nem tartozik a Kbt. hatálya alá, illetőleg a közbeszerzési értékhatárt el nem érő beszerzések esetében az alábbi szabályok alkalmazásával kell eljárnia (az értékek ÁFA nélkül értendők):
A támogatást igénylő a beszerzés tárgya vonatkozásában legalább 3 független árajánlatot be kell kérnie az adott tevékenységre annak alátámasztása érdekében, hogy az adott beszerzés ellenértéke a piaci áraknak megfelelő mértékben került meghatározásra
A projekt költségvetésének alapját a legtakarékosabb árajánlat kell, hogy képezze.
1.21 BENYÚJTANDÓK, CSATOLANDÓK:
- Jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) éves beszámoló. Amennyiben az nem került feltöltésre a www.ebeszamolo.kim.gov.hu oldalra vagy egyszerűsített éves beszámolóval rendelkező támogatást igénylők esetében az utolsó, és az azt megelőző lezárt teljes (365 napot jelentő) üzleti év főkönyvi kivonatának, külföldi vevőanalitikának csatolása is szükséges az exportárbevétel alátámasztására!
A gazdálkodási adatok igazolására az alábbiak fogadhatók el:
- gazdasági társaság esetén a jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), utolsó lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évi összevont (konszolidált) beszámoló, ennek hiányában éves beszámoló vagy egyszerűsített éves beszámoló (mérleg, eredmény kimutatás);
- Éves beszámoló közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok általi jóváhagyását igazoló dokumentum. Az utolsó lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évi beszámoló közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok általi jóváhagyását igazoló dokumentum (pl. jegyzőkönyv, határozat) hitelesített másolatát kell benyújtani.
- Minden költségtétel alátámasztására 3 db, a támogatási kérelem benyújtásakor érvényes, egymástól független árajánlatadók által kiállított magyar nyelvű árajánlat csatolása szükséges (kivéve külföldi kiállításon vagy vásáron való részvétel, ahol a költségtétel alátámasztására 1 db)
- A támogatást igénylő hivatalos képviselőjének aláírási címpéldány
- A támogatást igénylő részéről eljáró személy(ek) jogosultságának igazolására a következő dokumentumok fogadhatók el: gazdasági társaságok esetén aláírási címpéldány vagy ügyvéd által hitelesített aláírás minta; A becsatolt aláírási címpéldánynak/ügyvéd által hitelesített aláírás mintának alkalmasnak kell lennie a cégszerű aláírás ellenőrzésére.
- A támogatási kérelem beadását megelőző utolsó lezárt, teljes üzleti évben a NAV-nak kötelezően megküldendő bevallás statisztikai létszámot tartalmazó oldala (pl. kettős könyvvitelt vezető vállalkozások esetén a 2015. évről beküldendő NAV adatlap száma: 1429-A-02-02), vagy belső munkaügyi nyilvántartása.
- Alapító Okirat, Alapszabály, Társasági Szerződés utolsó egységes szerkezetű, ügyvéd által ellenjegyzett változata.
- Kft. esetében tagjegyzék, részvénytársaság esetében részvénykönyv-kivonat cégszerűen aláírt változata, az 5% feletti részvényesek megjelölésével.
- Legfőbb szerv határozata a hitelfelvételről (amennyiben a létesítő okirat szerint a legfőbb szervi hatáskör a hitelfelvétel, egyéb esetben nem szükséges).
- Tagi hitelnyújtás alapját képező szerződések (amennyiben releváns).
- Fedezetként felajánlott ingatlan és/vagy ingóság 90 napnál nem régebbi értékbecslése (termőföld vagy mezőgazdasági ingatlan esetén elegendő 180 napnál nem régebbi értékbecslés).
- Fedezetként felajánlott ingatlan 30 napnál nem régebbi, teljes hiteles tulajdoni lapja.
- Fedezetként felajánlott óvadék meglétéről szóló igazolás.
- Fedezetként felajánlott bankgarancia meglétéről szóló igazolás.
- Szerződés, számla, média megjelenés vagy a kiállítás, vásár rendezőjének nyilatkozata, amely igazolja a nemzetközi kiállításon, vásáron történt korábbi részvételt
- Angol, német, spanyol, francia, orosz, kínai vagy olasz közép- vagy felsőfokú nyelvvizsga bizonyítvány másolata.
- Főkönyvi kivonat csatolása az infokommunikációs ágazatból származó bevétel igazolására, szükség esetén az exportértékesítés bevételének igazolására, továbbá egy külön kimutatás csatolása (IKT ágazatba való TEÁOR’08 szerinti besorolás igazolására)
- Munkaszerződés csatolása - Munkaszerződés vagy megbízási szerződés és azt kiegészítő - a projektben való foglalkoztatás arányában - részletes munkaköri leírás csatolása (amennyiben a kérelemben alapbér és/vagy járulékai elszámolásra kerül). Csak olyan munkavállalók szakmai bérköltsége számolható el, akiknek végzettsége és tevékenysége közvetlenül a projekt végrehajtásához kapcsolódik és munkaköri feladatát képezi, mely a munkaköri leírásában és/vagy munkaszerződésben vagy megbízási szerződésben rögzítésre kerül.
- Akkreditált Klaszter tagság igazolására azon Akkreditált Klaszter menedzsment szervezete által kiállított tagsági igazolás, melyben a támogatást igénylő tagsági jogviszonnyal rendelkezik. Az igazolásnak tartalmaznia kell, hogy pontosan mikortól tagja a klaszternek a támogatást igénylő.